Děti na Zlínsku obtěžují neznámí muži, varuje policie

Zpravodajská směna
26. 2. 2010 16:30
Policisté rozeslali varovný e-mail do základních škol
Foto: Aktuálně.cz

Zlín - Policie varuje před podezřelými muži, kteří zřejmě sledují a obtěžují děti před základními školami ve Zlínském kraji. Policisty na ně v uplynulých týdnech upozornilo několik lidí.

Jeden z mužů se má pohybovat v červeném, druhý v černém voze. Podle dostupných informací mají děti natáčet či fotit a nabízet jim tak přivýdělek.

"Rozhodně nechceme vyvolávat přehnanou paniku. Je nutné ale připomenout, že by se děti za žádných okolností neměly nechat nalákat cizím člověkem do vozu a někam s ním odjet," uvedla v dopise rozeslaném základním školám v regionu policejní mluvčí Jana Bartíková.

Podle ní je možné, že si děti některé případy vymyslely. "Počet potvrzených případů a více informací uveřejníme až v pondělí. Apelujeme také na školáky, aby nešířili zbytečné nepravdy, které vyšetřování kriminalistům značně komplikují," dodala pro Aktuálně.cz mluvčí.

Lákali holčičku do auta

K jednomu z prvním případů došlo podle policie ke konci ledna ve Vsetíně, kde dospělý muž nabízel desetileté školačce tisíc korun. Podobné případy se pak začaly objevovat i na dalších místech Zlínska.

"Například v obci Dolní Lhota měl jeden muž ukazovat na jedenáctiletou dívku, aby za ním šla k autu. Děvče se však leklo a odešlo. Muž šel kousek za ní, když však zašla do budovy školy, vrátil se k autu a odjel. Člověk s podobným popisem měl být viděn také v Újezdu a u základní školy v Luhačovicích," popsala Bartíková pro Valašský deník.

Na základě případu z Dolní Lhoty obeslali policisté školy v regionu informačním e-mailem. Poté jim lidé začali hlásit další možné případy obtěžování dětí.

Podobným případem se od úterý zabývají také policisté v Praze. Tam se ale ukázalo, že si děti obtěžování vymyslely.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy