Dělníci našli na stavbě v Praze dělostřelecký granát, policie celý objekt vyklidila

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 4. 2019 13:22
Na stavbě domu v Novovysočanské ulici v Praze 9 v pondělí dělníci našli dělostřelecký granát. Do doby, než pyrotechnik odvezl munici k zneškodnění, nechala policie stavbu vyklidit. Provoz v přilehlé ulici ale zastaven nebyl, řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Ochranná opatření na místě již byla ukončena a na stavbě byl obnoven plný provoz, sdělila policie na Twitteru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Dělníci narazili na značně zkorodovanou munici při výkopových pracích na zahradě domu kolem 10:30. Podle pyrotechnika to byl dělostřelecký granát a pocházel zřejmě z druhé světové války. Pyrotechnik již munici na místě zajistil ke zněškodnění.

K obdobnému nálezu policisté a hasiči vyjížděli v polovině března do Stýblovy ulice v Praze 4 na Chodově. Z několika rodinných domů tam tehdy evakuovali kolem 25 obyvatel a z bezpečnostních důvodů uzavřeli okolí nálezu do vzdálenosti 50 metrů. Podle policistů se tam našel německý dělostřelecký granát Flak z druhé světové války.

I více než 70 let po skončení druhé světové války nejsou nálezy munice v Česku výjimečné. Často se to stává právě při výkopech jako dnes nebo při práci na poli, někdy na munici narazí takzvaní hledači pokladů s detektory kovu. Pyrotechnici musí bezpečně zlikvidovat granáty, miny či další nalezené střelivo.

 

Právě se děje

Další zprávy