Janeček chce odejít z České televize, je nemocný

Jan Němec (redaktor) Kateřina Eliášová, Jan Němec (redaktor)
8. 6. 2011 15:02
ČT po 31. srpnu zatím povede vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín
Jiří Janeček.
Jiří Janeček. | Foto: ČTK

Praha - Generální ředitel veřejnoprávní České televize Jiří Janeček na konci srpna po téměř osmi letech odejde ze své funkce. Rezignaci už má v rukou předseda rady Jiří Baumruk.

Důvodem k odchodu je podle dostupných informací Janečkův zdravotní stav. O jím zamýšlené rezignaci mluvili už dopoledne poslanci, kteří ve středu odpoledne dovolovali členy Rady České televize a Českého rozhlasu.

"Ano, Jiří Janeček to vysvětlil zdravotními důvody," potvrdila Aktuálně.cz členka Rady ČT Dana Eklová.

"Čím dříve to udělá, tím lépe," komentoval Janečkův odchod poslanec sociální demokracie, který požádal o anonymitu.

Televizi po 31. srpnu zatím povede vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Kdo je Jiří Janeček

Dálkově studoval Fakultu žurnalistiky UK, promoval v roce 1989. Od roku 1986 pracoval jako redaktor táborského týdeníku Palcát. V roce 1989 se stal redaktorem ČST, pracoval jako krajský zpravodaj, později moderátor Událostí.

Krátce po tzv. "vánoční krizi" v ČT se stal ředitelem zpravodajství. V roce 2003 ho rada ČT zvolila generálním ředitelem.

Janeček svůj post v televizi plánuje opustit k 31. srpnu, Rada České televize má pak podle zákona o ČT tři měsíce na jmenování jeho nástupce. "Po zbývající dobu ve funkci připravím veškerou agendu k řádnému předání tak, aby byla zajištěna kontinuita," řekl ve středu Radě ČT.

"Pan ředitel důvody odchodu neuvedl. Chtěl ale radu informovat s předstihem, aby měla čas na všechny formality související se jmenováním nového generálního ředitele," řekl Aktuálně.cz mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Janeček zatím na dotazy Aktuálně.cz nereaguje.

Podle informací našeho deníku by jej mohl nahradit bývalý šéf televize NOVA Petr Dvořák. Podle kuloárních informací se na jeho jméně dovedou shodnout zástupci ODS i ČSSD, kteří mají vliv na televizní radu, jež ředitele vybírá.

Připomeňte si, jak se stal Janeček podruhé ředitelem ČT:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy