reklama
 
 

ČSSD těsně předběhla ANO a vede volební průzkum, v čele byla naposledy v únoru 2014

Aktualizováno 18. 12. 2015 17:22
Sociální demokraté (ČSSD) poprvé od února 2014 předstihli hnutí ANO ve volebním modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). ČSSD předstihla koaliční partnery o polovinu procentního bodu se ziskem 26,5 procenta. Na třetím místě se dlouhodobě drží KSČM. Na čtvrté pozici se před TOP 09 drží těsně ODS. Do Sněmovny by proklouzli ještě lidovci se 7 procenty.

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny by v prosinci vyhrála ČSSD se ziskem 26,5 procenta, druhé hnutí ANO by nyní volilo 26 procent lidí. ČSSD předstihla svého koaličního partnera poprvé od února 2014. Poslanecká křesla by ještě obsadili komunisté, TOP 09, ODS a lidovci. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

KSČM má podle modelu CVVM jedenáct procent voličů, ODS 8,5 procenta. TOP 09 by teď dalo hlas osm procent lidí, Lidovce by volilo 7 procent Čechů.

Ostatní strany by se do Sněmovny nedostaly. Nejlépe z nich na tom byli Piráti se ziskem tří procent hlasů před Stranou přímé demokracie Tomia Okamury, která by měla o půl procentního bodu méně. Zelení by dosáhli jen půldruhého procenta hlasů, stejně jako Úsvit.

Podle průzkumu, který CVVM provedlo od 30. listopadu do 7. prosince mezi tisícovkou lidí starších 18 let, by k volbám přišlo 58 procent dotázaných. Třiatřicet procent lidí by se nezúčastnilo a zbylých devět procent nebylo ještě rozhodnuto. V říjnu 2013 hlasovalo pro své zástupce do Sněmovny téměř 60 procent voličů.

autoři: Domácí, ČTK | 18. 12. 2015 16:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama