Couvání náklaďáku nepřežil ve Zlíně čtyřletý chlapec

Zpravodajská směna
16. 3. 2010 14:35
Jeho babička leží s těžkým zraněním v krajské nemocnici
Foto: ZZS Středočeský kraj

Zlín - Tragicky dnes skončila dopravní nehoda na největším sídlišti ve Zlíně. Nákladní auto zde při couvání srazilo a těžce zranilo babičku s malým vnukem, který v nemocnici zraněním podlehl.

Nehoda se stala krátce před polednem na sídlišti Jižní Svahy, kde jedenačtyřicetiletý řidič couval s nákladním autem asi 20 metrů.

"Dostatečně nezajistil bezpečnost při couvání, tedy nepověřil žádnou další osobu, aby kontrolovala, zda za autem někdo nejde," řekla Aktuálně.cz mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Řidič při couvání srazil šestašedesátiletou ženu a jejího čtyřletého vnuka. Přivolaná záchranná služba oba těžce zraněné, chlapce v kritickém stavu, odvezla do Baťovy krajské nemocnice.

"Oba měli těžká zranění. Chlapec bohužel v nemocnici zemřel," řekla Bartíková s tím, že letos se jedná už o šesté takové smrtelné zranění. Za celý loňský rok přitom ve Zlíně zemřelo v důsledku nehod jen pět chodců.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy