Chlapce v Pardubicích srazil trolejbus, policie pro výstrahu zveřejnila video

Martina Heroldová Martina Heroldová
11. 10. 2019 13:51
Dvanáctiletého chlapce při nepozorném přecházení silnice v Pardubicích srazil trolejbus. Městská policie se souhlasem matky video zveřejnila, aby před podobným rizikovým chováním veřejnost varovala.
Dvanáctiletý chlapec vešel přímo pod trolejbus. Video má varovat školáky | Video: Městská policie Pardubice

Chlapec přecházel v pondělí 7. října přes silnici u hlavního nádraží v Pardubicích, před tím se však nerozhlédl a vstoupil do cesty rozjetému trolejbusu, jehož řidič již nedokázal srážce zabránit. Chlapec sice procházel v místě, kde je umožněn průchod chodcům, nejedná se však o přechod.

Dvanáctiletého hocha na místě ošetřila záchranná služba a převezla jej se zraněním nohy a hlavy do nemocnice.

Policie po dohodě s matkou z preventivních důvodů zveřejnila na svém webu a Facebooku video z nehody, aby tak před podobným chováním varovala.

"Strážníci právě projížděli okolo a na místě spolu s ostatními svědky poskytli chlapci prvotní ošetření a zajistili svědky nehody," uvedla městská policie na svém webu. " Setkali jsme se po nehodě s maminkou zraněného chlapce a dohodli se, že právě tohle video s jejím souhlasem zveřejníme. Jejím i naším přáním totiž je, aby se z jedné chyby, která mohla lehce stát život dítěte, poučilo co nejvíce z vás," dodávají policisté.

Strážníci zároveň apelují na rodiče, aby video pustili svým dětem a vysvětlili jim, proč mají v silničním provozu bedlivě dbát na svou vlastní bezpečnost.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy