Chlapce v Pardubicích srazil trolejbus, policie pro výstrahu zveřejnila video

Martina Heroldová Martina Heroldová
11. 10. 2019 13:51
Dvanáctiletého chlapce při nepozorném přecházení silnice v Pardubicích srazil trolejbus. Městská policie se souhlasem matky video zveřejnila, aby před podobným rizikovým chováním veřejnost varovala.
Dvanáctiletý chlapec vešel přímo pod trolejbus. Video má varovat školáky | Video: Městská policie Pardubice

Chlapec přecházel v pondělí 7. října přes silnici u hlavního nádraží v Pardubicích, před tím se však nerozhlédl a vstoupil do cesty rozjetému trolejbusu, jehož řidič již nedokázal srážce zabránit. Chlapec sice procházel v místě, kde je umožněn průchod chodcům, nejedná se však o přechod.

Dvanáctiletého hocha na místě ošetřila záchranná služba a převezla jej se zraněním nohy a hlavy do nemocnice.

Policie po dohodě s matkou z preventivních důvodů zveřejnila na svém webu a Facebooku video z nehody, aby tak před podobným chováním varovala.

"Strážníci právě projížděli okolo a na místě spolu s ostatními svědky poskytli chlapci prvotní ošetření a zajistili svědky nehody," uvedla městská policie na svém webu. " Setkali jsme se po nehodě s maminkou zraněného chlapce a dohodli se, že právě tohle video s jejím souhlasem zveřejníme. Jejím i naším přáním totiž je, aby se z jedné chyby, která mohla lehce stát život dítěte, poučilo co nejvíce z vás," dodávají policisté.

Strážníci zároveň apelují na rodiče, aby video pustili svým dětem a vysvětlili jim, proč mají v silničním provozu bedlivě dbát na svou vlastní bezpečnost.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy