Cesta za 130 miliony korun: Stačí napsat pojišťovnám

Radek Nohl Radek Nohl
11. 6. 2013 18:00
Rozhovor s mužem, který vydělal miliony a měl trvalé bydliště jako bezdomovci
Foto: Jan Langer

Praha - Kolem Pavla Vondrušky se roztočil ostrý spor mezi ministerstvem zdravotnictví a Vojenskou zdravotní pojišťovnou, který nakonec dostala do rukou justice.

Příběh obchodníka, který vydělal těžké miliony a přitom měl trvalé bydliště jako bezdomovci, popsal Insider ve včerejším vydání. Dnes přinesl deník rozhovor, v němž Pavel Vondruška vysvětluje, jak se mu podařilo přetáhnout k Vojenské zdravotní pojišťovně 120 tisíc klientů a proč si ho právě tato pojišťovna vybrala.

Insider: Jste jediný, kdo pro Vojenskou zdravotní pojišťovnu nábor nových pojištěnců zajišťuje?

Pavel Vondruška: Nejsem v tom výhradní, nicméně jsem největší, kdo to má na starosti.

I: Podle ministerstva vám pojišťovna zaplatila ke 130 milionům korun.

To je pravda. Za tři roky jsem získal více než 120 tisíc nových pojištěnců.

I: Ministerstvo zdravotnictví má však o této odměně pochybnosti. Hlavně kvůli tomu, že ve smlouvách s pojišťovnou jste trvale hlášen na úřadu Prahy 2.

Měl jsem trvalé bydliště na úřadě, to je pravda. Ta situace vznikla tím, že jsem měl v pronájmu byt v Praze 2, ale když jsem odešel pracovat do ciziny, přenechal jsem ho majiteli a ten mě ve správním řízení odhlásil. Je chyba, že jsem to po návratu neřešil...

Celý rozhovor s podnikatelem Vondruškou o byznysu ve zdravotnictví si přečtěte v placeném deníku Insider.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy