Cesta za 130 miliony korun: Stačí napsat pojišťovnám

Radek Nohl Radek Nohl
11. 6. 2013 18:00
Rozhovor s mužem, který vydělal miliony a měl trvalé bydliště jako bezdomovci
Foto: Jan Langer

Praha - Kolem Pavla Vondrušky se roztočil ostrý spor mezi ministerstvem zdravotnictví a Vojenskou zdravotní pojišťovnou, který nakonec dostala do rukou justice.

Příběh obchodníka, který vydělal těžké miliony a přitom měl trvalé bydliště jako bezdomovci, popsal Insider ve včerejším vydání. Dnes přinesl deník rozhovor, v němž Pavel Vondruška vysvětluje, jak se mu podařilo přetáhnout k Vojenské zdravotní pojišťovně 120 tisíc klientů a proč si ho právě tato pojišťovna vybrala.

Insider: Jste jediný, kdo pro Vojenskou zdravotní pojišťovnu nábor nových pojištěnců zajišťuje?

Pavel Vondruška: Nejsem v tom výhradní, nicméně jsem největší, kdo to má na starosti.

I: Podle ministerstva vám pojišťovna zaplatila ke 130 milionům korun.

To je pravda. Za tři roky jsem získal více než 120 tisíc nových pojištěnců.

I: Ministerstvo zdravotnictví má však o této odměně pochybnosti. Hlavně kvůli tomu, že ve smlouvách s pojišťovnou jste trvale hlášen na úřadu Prahy 2.

Měl jsem trvalé bydliště na úřadě, to je pravda. Ta situace vznikla tím, že jsem měl v pronájmu byt v Praze 2, ale když jsem odešel pracovat do ciziny, přenechal jsem ho majiteli a ten mě ve správním řízení odhlásil. Je chyba, že jsem to po návratu neřešil...

Celý rozhovor s podnikatelem Vondruškou o byznysu ve zdravotnictví si přečtěte v placeném deníku Insider.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy