reklama
 
 

Česko navštíví na konci srpna Angela Merkelová, kancléřka přijala pozvání od Sobotky

Aktualizováno 10. 8. 2016 22:12
Českou republiku navštíví v posledním srpnovém týdnu německá kancléřka Angela Merkelová. Aktuálně.cz získalo informaci o návštěvě Merkelové od dobře informovaného zdroje. Merkelovou pozval do Prahy premiér Bohuslav Sobotka. Kancléřka by se měla sejít také s prezidentem Milošem Zemanem. V Česku se má zdržet asi půl dne. Přesné datum návštěvy obě strany tají. Návštěva Merkelové se měla uskutečnit na jaře, ale kvůli nabitému programu z ní sešlo.

Praha - Do Česka přicestuje na konci srpna na návštěvu německá kancléřka Angela Merkelová. Redakce Aktuálně.cz získala tuto informaci z dobře informovaného zdroje. Kancléřka přijala pozvání českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). O návštěvu Merkelové v Praze usiluje česká diplomacie již delší dobu.

Merkelová navštíví Českou republiku na zhruba půlden. Přesné datum návštěvy obě strany tají. Součástí návštěvy bude jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, jehož hlavním tématem bude otázka budoucnosti EU po Brexitu a změn, kterými musí Unie projít. Hovořit však budou také o rozvoji obchodních vztahů, spolupráci v oblasti bezpečnosti a v neposlední řadě o zlepšení dopravního propojení obou zemí. Kancléřka by se měla sejít také s prezidentem Milošem Zemanem.

"Návštěvu se podařilo zrealizovat v kontextu změn, které v Evropě v současné době probíhají. Zejména co se bude dál dít po Brexitu,“ uvedl dobře informovaný zdroj Aktuálně.cz. Vztahy s Německem jsou podle něj zcela korektní. "Česká republika si nemůže dovolit mít s Německem špatné vztahy. Vzájemná historická a ekonomická provázanost je obrovská. To, že se premiér s kancléřkou setkává, je tedy v pořádku. Rozhodně nelze zjednodušovat vztahy České republiky a Německa pouze na otázku migrace," říká zdroj Aktuálně.cz

Návštěva Merkelové v Praze se měla uskutečnit na jaře. Uvažovalo se o tom, že kancléřka by se zúčastnila slavnostního setkání k 25. výročí od založení Visegrádské skupiny (V4), ale kvůli nabitému programu z ní sešlo.

autor: Domácí | 10. 8. 2016 21:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama