Cenu za společenskou odpovědnost získal úřad pro prevenci domácího násilí

ČTK ČTK
13. 10. 2022 22:33
Cenu za společenskou odpovědnost získal úřad pro prevenci domácího násilí

Letošní ceny za společenskou odpovědnost SDGs si odnesly projekty prevence domácího a sexuálního násilí, technologie na výrobu vody ze vzduchu, psychologická aplikace pro mladé nebo bezpilotní helikoptéra na vyhledávání hlubinných zdrojů pitné vody. Asociace společenské odpovědnosti v letošním šestém ročníku ocenila udržitelné projekty, jejich snahu o zdravější planetu a naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN (SDGs). Asociace oznámila výsledky v Národním muzeu v Praze.

Odborná porota vybírala z rekordních 326 přihlášených projektů. Prvenství v sektoru Diverzita, rovnost a inkluze si odnesl úřad vlády s projektem prevence domácího a sexuálního násilí. V kategorii Vzdělání, zdraví a kvalitní život ocenila porota aplikaci Nepanikař, která mladým lidem umožňuje najít psychologickou pomoc a sdílet problémy.

Ve skupině Inovace, technologie a energie zvítězilo Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT s technologií S.A.W.E.R. Ta dokáže vyrábět ze suchého pouštního vzduchu pitnou vodu. Za Rozvojovou spolupráci, mír a partnerství se na první příčce umístila Modelárna LIAZ, jejíž bezpilotní helikoptéra nachází v Etiopii hlubinné vodní kapsy a zdroje pitné vody.

 

Právě se děje

Další zprávy