Cena lístků roste. Kdo chce vidět Jágra, zaplatí i 10 tisíc

Radek Nohl Jan Hejl Radek Nohl, Jan Hejl
Aktualizováno 15. 5. 2015 15:05
Obě semifinálová utkání hokejového mistrovství světa jsou téměř vyprodaná. V prodeji je poslední stovka vstupenek.
Chcete vidět semifinále? Zbývají poslední lístky.
Chcete vidět semifinále? Zbývají poslední lístky. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Ceny vstupenek před semifinálovým zápasem hokejového mistrovství světa mezi Českem a Kanadou raketově rostou. Přestože se jejich oficiální cena pohybuje v průměru okolo pěti tisíc korun, na internetu je lidé nabízí i za dvojnásobek.

Fanoušci přitom mají poslední šanci se do pražské O2 areny podívat. Obě semifinálová utkání jsou téměř vyprodaná. "V pokladně O2 areny je k prodeji na každý zápas maximálně sto vstupenek," řekla Aktuálně.cz mluvčí šampionátu Martina Kučerová.

Podle Českého svazu ledního hokeje ve čtvrtek odpoledne nicméně zbývalo ještě osm set vstupenek. "Lístky neustále ubývají, ale pořád jsou k dispozici," řekl ČTK dvě hodiny po poledni generální sekretář svazu Martin Urban s tím, že lístky je možno zakoupit pouze v O2 aréně.

Je tedy jasné, že ve vysočanské hokejové hale bude opět plno jako v předešlých zápasech, kdy český hokejový tým sledovalo přesně 17 383 diváků. Stejně jako před ostatními duely ale budou chtít překupníci udat předražené vstupenky na prostranstvích před halou.

Policie tvrdí, že bude opět připravena na zásah proti černému trhu. "Bezpečnostní opatření máme nastavené od začátku šampionátu. V okolí O2 areny se pohybují desítky policistů," prohlásil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Od počátku situaci monitorujeme, spolupracujeme s policií a necháme vše na ní," říká mluvčí hokejové akce Martina Kučerová.

Detektivové v civilu však nemají snadnou roli. Musí totiž řešit vynalézavé triky překupníků, kteří často neprodávají vstupenku samotnou, ale přiloží k ní například triko nebo laciný obraz. Lidem, kteří se chtějí podívat na zápas českého týmu, pak prodají tyto bezcenné věci za přemrštěnou cenu a k nim přiloží vstupenku na zápas "zdarma".

Zátah proti překupníkům

Velký zátah spustili policisté již před prvním zápasem v základní skupině mezi Českem a Kanadou. Překupníci prodávali lístky i za 300 eur (přibližně 8000 korun). Během několika minut policie zatkla 34 osob převážně se zahraničními pasy a zajistila u nich od dvou do šedesáti vstupenek. Nyní jim hrozí až patnáctitisícová pokuta za přestupek.

Zda už byly pokuty překupníkům uděleny a jak vysoké, policejní mluvčí Tomáš Hulan neřekl. Veškeré informace chce policie zveřejnit až po ukončení hokejového šampionátu, tedy zřejmě příští týden.

Pokuta je v daných podmínkách zřejmě maximálním možným postihem. Prokázat překupníkům trestný čin je složité. Žádný zákon totiž nezakazuje vstupenky na ulici prodávat, překupníci se pouze nesmí na úkor pořadatele akce obohacovat. Podle Hulana policisté doposud nezachytili falešné lístky.

Nová fanzona na Staroměstském náměstí

Fanoušci budou moci přenosy ze zápasů mistrovství světa během víkendu sledovat také z nové fanouškovské zóny, která vznikne na Staroměstském náměstí v Praze.

K dispozici budou nadále i další místa s velkoplošnou projekcí - přímo u vysočanské O2 areny, na Václavském náměstí, a také v dalším z pořadatelských měst Ostravě. Otevřeny budou v sobotu od 14:00 a v neděli od 15:00. Ve spodní části Václavského náměstí se mohou lidé scházet už od 10:00.

 

Právě se děje

před 11 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy