Britové sbírají peníze na chlapce, který se zranil v Česku

Domácí Domácí
9. 4. 2015 13:18
Pětiletý chlapec upadl do kómatu po zranění na sáňkách, nyní leží v jedné z českých nemocnic.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Londýn/Praha - Více než 14 tisíc liber (přes půl milionu korun) se zatím podařilo vybrat na návrat pětiletého chlapce domů do Velké Británie. Nyní leží v jedné z českých nemocnic v kómatu s těžkým zraněním hlavy po nehodě na saních, píše server YorkPress.

Charitativní akci organizuje třiatřicetiletý Alex Thorton. Jeho původním cílem bylo vybrat od lidí deset tisíc liber, částku se mu však podařilo překročit během několika dnů.

Pětiletý chlapec je nyní v péči doktorů a své rodiny, která jej přijela do České republiky podpořit. Podle lékařů se však pravděpodobně zcela neuzdraví.

"Nejlepší možný výsledek je, že nabere vědomí. Více by už byl zázrak. Každopádně je pravděpodobné, že bude mít značné tělesné i mentální následky po zbytek svého života v důsledku zranění mozku,“ říká Thorton.

Proto se na základě posledních zpráv o chlapcově vážném zdravotním stavu Thorton rozhodl částku ještě zvýšit, a to na 30 tisíc liber. Ty by měly pokrýt nové potřeby chlapcovy rodiny, například nákup speciálních přístrojů, které bude po návratu do Británie potřebovat.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy