Britové sbírají peníze na chlapce, který se zranil v Česku

Domácí Domácí
9. 4. 2015 13:18
Pětiletý chlapec upadl do kómatu po zranění na sáňkách, nyní leží v jedné z českých nemocnic.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Londýn/Praha - Více než 14 tisíc liber (přes půl milionu korun) se zatím podařilo vybrat na návrat pětiletého chlapce domů do Velké Británie. Nyní leží v jedné z českých nemocnic v kómatu s těžkým zraněním hlavy po nehodě na saních, píše server YorkPress.

Charitativní akci organizuje třiatřicetiletý Alex Thorton. Jeho původním cílem bylo vybrat od lidí deset tisíc liber, částku se mu však podařilo překročit během několika dnů.

Pětiletý chlapec je nyní v péči doktorů a své rodiny, která jej přijela do České republiky podpořit. Podle lékařů se však pravděpodobně zcela neuzdraví.

"Nejlepší možný výsledek je, že nabere vědomí. Více by už byl zázrak. Každopádně je pravděpodobné, že bude mít značné tělesné i mentální následky po zbytek svého života v důsledku zranění mozku,“ říká Thorton.

Proto se na základě posledních zpráv o chlapcově vážném zdravotním stavu Thorton rozhodl částku ještě zvýšit, a to na 30 tisíc liber. Ty by měly pokrýt nové potřeby chlapcovy rodiny, například nákup speciálních přístrojů, které bude po návratu do Británie potřebovat.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zda bude mít Kubera státní pohřeb, rozhodne rodina, Senát jeho nástupce zvolí v únoru

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se v úterý sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy