Bombu v nákupním centru u Brna nahlásilo dítě. Inspirovalo se kreslenou postavičkou

ČTK ČTK
5. 4. 2017 15:48
Podle policistů nahlásilo bombu v nákupním centru nedaleko Brna nejspíše dítě. To se inspirovalo hlavním hrdinou populárního animovaného televizního seriálu. Kvůli anonymnímu telefonátu muselo nákupní centrum opustit 2500 lidí a vznikla tím škoda několik milionů korun. Náhradu škody může poškozený požadovat po rodičích dítěte.
Nákupní centrum Olympia.
Nákupní centrum Olympia. | Foto: Best of Realty

Modřice (Brněnsko) - Anonymní hrozbu bombou v nákupním centru Olympia v Modřicích u Brna, které kvůli ní muselo 10. března opustit asi 2500 lidí, učinilo podle kriminalistů dítě.

Po nahlášené bombě pátralo pět desítek policistů včetně pyrotechniků a psovoda s psem vycvičeným na hledání výbušnin, také dvě družstva hasičů, záchranáři a strážníci městské policie. Žádnou nenašli. Kriminalisté ale vypátrali původce telefonátu.

"Oznámení o uložení bomby je dílem hry dítěte. To se prý inspirovalo vtipnými kousky hlavního hrdiny populárního animovaného televizního seriálu," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Dítě se přiznalo, že podobné telefonní kousky obdivovaného hrdiny už dříve vyzkoušelo. V rychlém občerstvení například zjišťovalo, jaký největší hamburger jsou mu schopni okamžitě připravit. Do obchodu s hračkami zase volalo, zda mají v nabídce opravdového akčního hrdinu dětského seriálu.

Škoda je vyčíslena na několik milionů korun. Za děti odpovídají rodiče, po kterých může poškozený nahrazení škody požadovat.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy