Zeman se spojil s Bleskem, odvysílají vlastní Hovory z Lán

ČTK ČTK
4. 2. 2015 12:07
Internetová verze deníku má v plánu čtyři přenosy do roka, vždy jeden po třech měsících. Poprvé třicetiminutový pořad uvede tuto neděli.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Matej Slávik, Economia

Praha - Deník Blesk bude na webu vysílat pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem z Lán.

Poprvé třicetiminutový pořad uvede tuto neděli a zaměří se na aktuální témata z České republiky a ve světě.

"Prezidentské rozhovory na zámku v Lánech mají v České republice již dlouholetou tradici. Nyní v tomto obsahovém segmentu vznikl určitý prostor, kde můžeme čtenářům a divákům zprostředkovat nejen názory pana prezidenta, ale i autentickou atmosféru z Lán," uvedl šéfredaktor Blesku Radek Lain.

Experti, oponenti, dotazy čtenářů

Vysílání bude rozděleno na čtyř- až pětiminutové tematické bloky, které se mají týkat dění v Česku i ve světě.

Na celospolečenské dění budou reagovat experti a političtí oponenti. Dotazy pro prezidenta mohou přes facebookový účet pokládat i čtenáři.

Přenosy rozhovorů s hlavou státu se staly tématem loňského podzimu, poté co prezident v Hovorech z Lán na Radiožurnálu pronesl několik vulgarit.

Hovory vysílá Frekvence 1

Rozhlas se poté stal terčem kritiky vysílací rady i Rady ČRo a rozhodl se Hovory příště vysílat ze záznamu. Po nesouhlasu prezidenta se pravidelné rozhlasové rozhovory nakonec vysílají na stanici Frekvence 1.

Blesk.cz má v plánu čtyři přenosy do roka, vždy jeden po třech měsících. Pořadem bude provázet moderátor David Vaníček. První živý videopřenos se uskuteční v neděli 8. února od 11:00. Po skončení bude videozáznam dostupný v archivu.

 

Právě se děje

Další zprávy