BIS dostala poštou podezřelou zásilku. Balíček si odvezli policisté

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 6. 2019 19:46
Policie a hasiči zasahovali u podezřelé zásilky, která přišla na adresu pražské budovy Bezpečnostní informační služby (BIS). Informace serveru Neovlivní.cz potvrdil mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Do objektu se ale zásilka vůbec nedostala, podle mluvčího BIS Ladislava Štichy pošta kvůli bezpečnostním opatřením nechodí přímo do budovy.
Budova BIS (ilustrační foto).
Budova BIS (ilustrační foto). | Foto: ČTK

"Máme P.O. Box, kde se pošta vyzvedává. Poté prochází detekcí, při které čas od času detektory hlásí možnou přítomnost nějaké nebezpečné látky," řekl Šticha. VV podobných případech BIS kontaktuje policii, se kterou přijede vždy preventivně jeden hasičský vůz a záchranná služba. Podle Štichy je to standardní opatření týkající se zjištění podezřelé zásilky.

BIS na svém Twitteru po 14:30 oznámila, že policejní zásah na místě již skončil. Balíček policisté odvezli a nyní budou prověřovat, zda skutečně sestává z nebezpečného obsahu. "Podezřelá zásilka byla podrobena základním analýzám na přítomnost nervově paralytických látek s negativním výsledkem," doplnila později.

 

Právě se děje

Další zprávy