Úředník obviněný z korupce naštval Babiše a skončil v ANO

Mikuláš Klang Mikuláš Klang
23. 1. 2015 16:14
Podle předsedy hnutí Andreje Babiše by měl rezignovat i na post ostravského zastupitele.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Předsednictvo hnutí ANO vyloučilo ze svých řad bývalého ředitele odboru na ministerstvu pro místní rozvoj Vladislava Kovala. Rozhodlo se tak několik hodin poté, co jej policie obvinila z korupce.

"Jeho jednání bylo nepřijatelné, měl by rezignovat i na post zastupitele," vzkázal na adresu Kovala předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Koval totiž souběžně s vysokým postem na ministerstvu vykonává i funkci ostravského zastupitele.

Že hnutí první korupční kauzu nebere na lehkou váhu, naznačil již odpoledne člen předsednictva Jan Volný. "Z toho, co o tom vím, tak je to divné, stejně jako argumentace," konstatoval s tím, že si bude chtít vyslechnout Kovalovu verzi.

Koval, kterého ministryně Karla Šlechtová ve čtvrtek z pozice šéfa odboru odvolala, tvrdí, že si o úplatek neřekl. Hájí se tím, že jen testoval, zda firma, která pro ministerstvo pracovala, na korupční nabídku přistoupí.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Muž na Novém Zélandu pobodal nožem lidi v supermarketu, pět osob je zraněných

Pět zraněných si vyžádal dnešní útok v supermarketu ve městě Dunedin na Novém Zélandu, kde muž začal bodat lidi nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady. Policie útočníka zadržela a vzala do vazby. Mezi zraněnými jsou dva zaměstnanci obchodu. Premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že motiv útoku zatím nebyl zjištěn, ale policie nemá žádné důkazy, svědčící o tom, že by šlo o terorismus.

Podle Ardernové bylo pět lidí převezeno do nemocnice v Dunedinu s bodnými či jinými zraněními. O jejich stavu zatím nejsou podle AP podrobnější zprávy. Očití svědci řekli místním médiím, že při útoku vypukl v obchodě chaos, lidé křičeli a utíkali k východům. Někteří zákazníci se ale pokusili útočníka zadržet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy