Demonstranti v overalech obklopili elektrárnu v Chvaleticích. Protest pokračuje

Protesty proti prodloužení hnědouhelné elektrárny Chvaletice.
Podle mluvčí iniciativy Občané za konec doby uhelné Mariky Volfové je to pokojný protest proti prodloužení funkce elektrárny. Neupřesnila však, jak dlouho potrvá. Pokojný protest považují aktivisté za jeden z možných způsobů, jak na problém elektrárny upozornit.
Demonstrace začala v pátek dopoledne v Řečanech nad Labem, odkud se protestní průvod vydal ke chvaletické elektrárně, kde následovaly proslovy.
Aktivisté vyvěsili na sloupy transparent s logem Severní energetické a s nápisem "Ničíme klima ve dne v noci". Nápis je parafrází na nedaleký reklamní slogan společnosti "Elektřina ve dne v noci". Další protestní transparenty postupně přes den přibývaly.
Mluvčí holdingu Gabriela Sáričková řekla, že elektrárna prochází modernizací za několik miliard, nedávno odvrátila v části středních Čech black out, takže nerozumí tomu, proč aktivisté protestují. Přesto společnost předpokládala, že něco podniknou. Blokáda nijak neomezuje provoz, řekla mluvčí novinářům.
Foto: Limity jsme my: Peto Tkac
ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 7. 2019 9:07
Několik desítek ekologických aktivistů, kteří protestují proti prodloužení provozu chvaletické elektrárny, zablokovalo v pátek odpoledne hlavní vjezd do elektrárny. Další desítky se jich utábořily u vedlejšího vjezdu. Jedni z iniciátorů protestu z občanského hnutí Limity jsme my uvádí, že na místě byly až stovky demonstrantů. V symbolickém protestu budou pokračovat i v sobotu. Protest nijak nenarušuje chod elektrárny, pracovníci mohou přicházet a odcházet. Na místě je zatím asi 120 lidí a policie, která zatím nemusela zasahovat.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy