A tenhle znáte? Paroubek, Zeman či John vyprávějí vtipy

Simona Holecová, Petr Protivánek
28. 5. 2010 12:30
Uvnitř: videa , na kterých politici říkají své oblíbené politické anekdoty

Volby 2010 - A tenhle znáte?

Obvyklá otázka, po které přichází vtip.

V záplavě politických zpráv, rozhovorů a předvolebních analýz jsme pro vás v redakci Aktuálně.cz připravili něco na "odlehčení". Lídry politických stran, které mají reálnou šanci se dostat do sněmovny, jsme požádali, zda by nám na kameru řekli svůj oblíbený politický vtip.

Někteří ochotně vyhověli.

Někteří vtipy vyprávějí všude.

Jiní - zjevně zmoženi dlouhou kampaní - si nebyli schopni na žádný vzpomenout (Petr Nečas).

A nakonec je tu také skupina těch, kteří neznali žádný veřejně publikovatelný (Kalousek, Kníže).

 

Právě se děje

před 46 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy