Mimořádná zpráva

Hofer na plakátech vzývá Boha. Nezneužívejte ho k politickým účelům, vzkazují biskupové

ČTK ČTK
24. 10. 2016 16:10
Prezidentský kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbert Hofer si vysloužil kritiku od protestantských církví za předvolební plakát se slovy "K tomu mi dopomáhej Bůh". Bůh by podle biskupů neměl být zneužíván k politickým účelům. Hofer kritiku odmítl. Podle generálního tajemníka FPÖ Herberta Kickla nikdo nezneužívá boha, když zdraví "pozdrav pánbůh" nebo říká "díkybohu". Na plakátu rovněž stojí "Za Rakousko srdcem a duší" a věta podle něj v tomto případě pramení přímo "ze srdce" pravicového kandidáta, uvedl Kicl. Norbert Hofer se 4. prosince utká o prezidentský úřad s nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 27 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 48 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy