Startuje Spotlight. Rozhovory Světlany Witowské a Lindy Bartošové, které rezonují

Aktuálně.cz Jan Nevyhoštěný Aktuálně.cz, Jan Nevyhoštěný
14. 2. 2023 12:11
Online deník Aktuálně.cz spouští dlouho připravovaný videopořad Spotlight. Z nového studia bude každý den vysílat rozhovory moderátorek Světlany Witowské a Lindy Bartošové, které se stanou hlavní náplní videoobsahu vydavatelství Economia. Odstartovaly netradičním formátem: obě novinářky se vyzpovídaly navzájem.
Foto: Aktuálně.cz

Startu projektu předcházela lednová pilotní fáze zaměřená na prezidentské volby. Linda Bartošová se ptala kandidátů a expertů, hned v prvním rozhovoru vyzpovídala později zvoleného Petra Pavla. Interview diváky zaujala, vysoká sledovanost předčila očekávání vydavatelství. Přestože se kvůli stavbě nového studia natáčelo v terénu, nebo v provizorních prostorech.

Od února tým doplňují moderátorka Světlana Witowská, která stejně jako Bartošová přišla z České televize, a dramaturgyně Eliška Dokulilová ze serveru Seznam Zprávy. "Značka Aktuálně.cz pro mě vždy byla zárukou vysoce kvalitní novinařiny a těším se, že tomu budeme moci se Spotlightem přispět. Věřím, že se nám Světlanou a Lindou podaří přilákat nové diváky i čtenáře a ukázat jim, že stojí za to se zajímat o svět i dění kolem nás," láká dramaturgyně projektu.

Spotlight chce denně přinášet rozhovory s osobnostmi veřejné scény i odborníky. Nabídne hosty z oblasti politiky, ekonomiky, kultury i lifestylu. Cílem je posunout videopublicistiku vydavatelství Economia na novou úroveň poté, co firma koncem roku 2022 rozvázala spolupráci s internetovou televizí DVTV. Rozhovory mají také oslovit mladé diváky, jimž bude přizpůsoben výběr témat.

otevřít

Od Witowské, která od roku 1996 s přestávkami pracovala v České televizi, moderovala debatu před prezidentskými volbami v roce 2018 a na Twitteru ji sleduje přes 86 tisíc lidí, si vydavatelství slibuje oslovení co nejširší divácké skupiny. "Nový projekt, skvělí novináři z Aktuálně.cz a Linda. Tomu nešlo odolat," říká moderátorka ke své nové práci.

Moderátorky pořadu Spotlight

Světlana Witowská přichází z České televize, kde moderovala hlavní zpravodajský pořad Události, dále Interview ČT24, Události, komentáře, či prezidentský duel. Ve veřejnoprávní televizi pracovala od roku 1996, v letech 2006 až 2010 působila na Primě jako moderátorka hlavních zpráv, následně se vrátila do ČT.

Linda Bartošová je absolventkou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Osm let pracovala ve zpravodajství ČT, nejprve v zahraniční redakci, později v moderátorském týmu Událostí a Událostí, komentářů.

V pořadu doplní Bartošovou, která v České televizi mezi roky 2020 a 2021 uváděla hlavní zpravodajskou relaci Události a také Události, komentáře. Kromě toho vydala knihu Novinářky a vytvořila sérii podcastů Krása pro Český rozhlas. "Formát projektu, úzká spolupráce se Světlanou a značka Aktuálně.cz, lepší kombinaci jsem si nemohla přát. Těším se na otevírání nových témat, na prostor pro Spotlight i pro ty, kteří ho v médiích tolik nedostávají," říká Bartošová.

Spolupráci vítá i Jan Nevyhoštěný, šéfredaktor online deníku Aktuálně.cz. "Mám velkou radost, že můžu v týmu přivítat ty nejlepší profesionálky, které mají obrovské zkušenosti s vedením mnohdy ostrých rozhovorů a debat. Jejich novinářský zápal nám pomůže posunout video zpravodajství k novým tématům i divákům," prohlašuje.

Tým Spotlightu vedený Martinem Krepindlem úzce spolupracuje s celým Aktuálně.cz. Šéfdramaturgem se stal Pavel Švec, který je zároveň vedoucím domácí rubriky a zajišťuje propojení zpracovávaných témat. "Dvojice skvělých moderátorek nám umožní zaměřit pozornost Spotlightu na mix inspirativních osobností, ožehavé společenské fenomény i na lidi, kterým se pozornosti v mediálním světě nedostává, byť si ho zaslouží," popisuje Švec.

"Mám radost, že se nám podařilo poskládat tým plný novinářek. Věřím, že budoucnost je rodu ženského a že se i díky tomu odlišíme od konkurence. Víme, že je podobných formátů mnoho a je pro nás výzva to dělat trochu jinak," říká k novému pořadu Krepindl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Slovenským fotbalistou roku je počtvrté za sebou Škriniar

Slovenským fotbalistou roku se počtvrté za sebou stal Milan Škriniar. Stoper Interu Milán ve svazové anketě porazil Stanislava Lobotku z Neapole o 18 bodů, což je pátý nejmenší rozdíl v třicetileté historii ankety. Výsledky byly vyhlášeny během galavečera v Senci před kvalifikačními zápasy o mistrovství Evropy proti Lucembursku a Bosně a Hercegovině.

Třetí pozici obsadil rekordman ankety, osminásobný vítěz Marek Hamšík z Trabzonsporu. Bývalý reprezentační kapitán se mezi nejlepšími třemi umístil už pošestnácté za sebou. Čtvrtý skončil bývalý sparťanský obránce Dávid Hancko, jenž v srpnu přestoupil do Feyenoordu Rotterdam.

Prvenství mezi trenéry obhájil Vladimír Weiss starší ze Slovanu Bratislava, jenž vyhrál anketu již posedmé. Jeho stejnojmenný syn a svěřenec byl vyhlášen nejlepším hráčem domácí soutěže za loňský rok a ve Fotbalistovi roku byl pátý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy