Zahynul americký miliardář Chris Cline, na Bahamách se s ním zřítil vrtulník

Zahraničí Zahraničí
5. 7. 2019 9:14
Americký byznysmen Chris Cline a dalších šest lidí zemřelo při nehodě vrtulníku u Bahamských ostrovů. Smrt Clineho potvrdil médiím floridský guvernér Jim Justice. Byznysmen byl jedním z předních představitelů amerického důlního průmyslu, tento den by přitom Cline oslavil své jednašedesáté narozeniny.
Americký miliardář Chris Cline byl jednou z nejvýraznějších postav tamějšího důlního průmyslu.
Americký miliardář Chris Cline byl jednou z nejvýraznějších postav tamějšího důlního průmyslu. | Foto: Reuters

O tragédii s odvoláním na bahamskou policii informovala agentura AP. Vrtulník se vznesl ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno místního času z ostrova Grand Cay na severu bahamského souostroví, stroj s posádkou mířil na Floridu. Spojení s helikoptérou ztratily úřady krátce po vzletu.

Ve tři hodiny odpoledne měla bahamská policie potvrzeno, že vrtulník na Floridu nedorazil. Po třech hodinách pátrání objevili záchranáři vrak stroje v mělkých vodách tři kilometry od zmíněného ostrova Grand Cay.

Průmyslník s třemi miliardami tun uhlí

Na palubě byli vedle Clineho další dva muži a čtyři ženy, nehodu nikdo nepřežil. Podle zpravodajského serveru Bahamas Press je mezi mrtvými i Clineho dcera Kameron. Miliardář měl nedaleko místa nehody soukromý ostrov. Příčinu tragédie vyšetřuje policie.

Chris Cline byl jednou z nejvýraznějších postav amerického důlního průmyslu, agentura Bloomberg ho označila za nového krále uhlí (New King Coal). Byl většinovým majitelem společnosti Foresight Reservers, jíž náleží zhruba 3 miliardy tun uhlí napříč americkým státem Illinois a v Appalačském pohoří. Jeho majetek se odhadoval na 1,9 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy