Zrakově postižený český lyžař zahynul v Rakousku

ČTK ČTK
26. 11. 2011 14:19
Lyžař z neznámých důvodů sjel ze sjezdovky
St. Johann/Alpendorf
St. Johann/Alpendorf | Foto: Aktuálně.cz

Vídeň - Český lyžař v sobotu zahynul v rakouských Horních Korutanech, když vyjel ze sjezdovky do kamenitého srázu. Informovala o tom agentura APA, podle které byl muž na místě mrtev.

Zrakově postižený lyžař z Česka podle APA trénoval na ledovci a z neznámých příčin vyjel za hranici uměle zasněžené sjezdovky. Tam se zřítil po třicetimetrovém strmém skalním srázu. Třebaže muž měl ochrannou helmu, utrpěl vážná poranění hlavy, kterým na místě podlehl.

V Rakousku je nadprůměrně teplo

Rakousko zažívá slunečný a teplotně nadprůměrný listopad; v současné době je na sjezdovkách prakticky pouze technický sníh a jinde číhá na lyžaře kamenitý terén.

V pátek při čtyřicetimetrovém pádu mimo sjezdovku utrpěla jedenáctiletá lyžařka sérii zlomenin a podle záchranářů pouze její chrániče zabránily ještě horším poraněním.

Smůla se nevyhnula ani exmanželce "brouka" Paula McCartneyho, bývalé modelce Heather Millsové, která ve čtvrtek spadla tak nešťastně na vlastní lyžařskou hůlku, že si zlomila palec.

Sportovkyni, která po srážce s motorkářem v roce 1993 přišla o levou nohu a nyní se chystá na paraolympiádu v roce 2014, lékaři na několik týdnů nařídili klid.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy