Zemětřesení v Chile: lidé i měděné doly v pořádku

Zahraničí Zahraničí
20. 6. 2011 19:39
Sever Chile zasáhlo zemětřesení o síle 6,5 stupně.

Santiago de Chile - Severní oblasti Chile postihlo zemětřesení, jehož sílu stanovila americká geologická služba USGS na 6,5 stupně Richterovy stupnice.

Agentura Reuters informovala, že z místa nejsou hlášena zranění ani velké škody. Epicentrum leželo necelých sto kilometrů severovýchodně od města Calama v kraji Antofagasta.

I největší těžařská firma na světě na měď Codelco oznámila, že po přírodní pohromě nemá větší problémy ve svých dolech.

Chile postihují vzhledem k jeho geografické poloze zemětřesení o podobné intenzitě poměrně často. Loni jižní část země poničilo zemětřesení o síle téměř devíti stupňů, které si vyžádalo přes 500 životů, připomněla agentura ČTK.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy