Z trosek nákupního střediska v Ghaně vytáhli 9 mrtvých

ČTK ČTK
8. 11. 2012 19:14
Záchranářům se zatím podařilo zachránit 69 osob

Akkra - Z trosek nákupního střediska, které se zřítilo ve středu v Akkře, záchranáři zatím vyprostili těla devíti mrtvých.

Zachránit se podařilo 69 osob. V suti jsou zřejmě další lidé a do Ghany ve čtvrtek dorazil pomoci tým Izraelců. Za příčinu neštěstí se považuje chybná konstrukce.

Podle prvních informací bylo ve čtyřpatrové budově pouze 55 osob, což byl ale odhad vycházející hlavně z počtu zaměstnanců.

"Teď je jisté, že tam nakupovalo více lidí, než se odhadovalo. Kolik jich bylo ve skutečnosti, je stále těžké říci," prohlásil ředitel ghanské agentury pro řízení záchranných operací Kofi Portuphy.

Prezident John Dramani Mahama řekl, že na nalezení přeživších je největší naděje prvních 48 hodin. Izraelci se do prohledávání trosek pustili se záchranářskými psy, řezačkami betonu a detektory.

Vyšetřovatelé zatím zjistili, že budova, v níž bylo nákupní středisko Malcomova řetězce indického magnáta Bhagwana Khubchandaniho, nebyla postavena s povolením města. Mahama řekl, že se musí zjistit, jak se majitelům podařilo stavební zákon obejít.

Ve čtvrtek vyšetřovatelé vyslechli zástupce řetězce Malcom a také ředitele městské stavební inspekce, ale majitele budovy se zatím nepodařilo dostihnout. Objekt byl dokončen před devíti měsíci.

 

Právě se děje

Další zprávy