Z rezervace v Mexiku při povodni prchlo 280 krokodýlů

ČTK ČTK
22. 9. 2010 8:42
Úřady vyzvaly obyvatele, ať se plazy nesnaží chytit ani zabít
Krokodýli utekli díky hurikánu Karl. (Ilustrační foto.)
Krokodýli utekli díky hurikánu Karl. (Ilustrační foto.) | Foto: Molly Ebersold

Mexiko - Nejméně 280 krokodýlů uprchlo z mexické rezervace La Antigua nedaleko Mexického zálivu v důsledku silných záplav způsobených hurikánem Karl.

Tamější úřady oznámily, že do oblasti vyšlou experty, kteří vzácné plazy odchytí, napsala agentura Reuters s odvoláním na mexická média. Některé zdroje podle ní hovořily dokonce o téměř 400 uprchlých plazech.

Desítky zástupců ohroženého druhu krokodýl Moreletův (Crocodylus moreletii) se nyní potulují v šesti pobřežních oblastech mexického státu Veracruz. Úřady místní obyvatele vyzvaly, aby se je nesnažili chytat ani zabít.

Tento druh krokodýla může vyrůst do délky až tři metry. Žije v sladkovodních jezerech, řekách a mokřadech a poloslaných pobřežních vodách od východního Mexika přes Belize až po Guatemalu.

Hurikán Karl, který do této oblasti pronikl v minulých dnech, způsobil smrt nejméně 15 lidí a tisíce dalších kvůli němu muselo opustit své domovy.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy