Washington a New Jersey kývly na sňatky homosexuálů

Zahraničí Zahraničí
13. 2. 2012 22:34
Zatímco v New Jersey chce guvernér zákon vetovat, ve Washingtonu už byl podepsán
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Trenton - Washington se stal v pořadí sedmým státem USA, kde jsou legální svatby homosexuálních párů.

Jen o pár hodin dříve je posvětil i Senát New Jersey, a to navzdory varování republikánského guvernéra Chrise Christieho, že zákon vetuje. Pro bylo 24 zákonodárců, 16 hlasovalo proti, informoval server Huffington Post.

Jak připomněla ČTK, Christie už v lednu prohlásil, že podporuje současné zákony v New Jersey, které umožňují gayům a lesbám uzavřít registrované partnerství poskytující homosexuálním párům stejná práva jako manželství.

Odmítá ale změnu zákona o manželství. Navrhl nicméně, že by se o možnosti uzavírat homosexuální sňatky mohlo konat referendum.

Newjerseyské "ANO" přišlo jen pár dnů po jiném státu unie - Washingtonu, kde byl návrh zákona schválen minulou středu. A v pondělí jej podepsala i demokratická guvernérka Christina Gregoireová.

Washington se tak stal v pořadí sedmým státem, kde jsou svatby gayů a leseb legální. Už nyní podobná legislativa platila ve státech New York, Connecticut, Iowa, Massachusetts, New Hampshire, Vermont a v metropoli Washington D.C.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy