Vzepřela se osudu, z šikanované dívky je šampionka

Zahraničí Zahraničí
1. 4. 2012 20:32
Na základní škole ji kvůli obezitě šikanovali, teď láme světové rekordy a sní o olympiádě
Foto: Repro Fox News

Canton- Ve svých jedenadvaceti letech láme Američanka Anna Knapski jeden vzpěračský rekord za druhým. Není tomu ale tak dlouho, co ji spolužáci tyranizovali.

"Základka byla brutální," vrací se světová šampionka v reportáži Fox News o pár let zpátky.

V sedmé třídě vážila 125 kilogramů a spolužákům sloužila coby terč posměšků. "Byla jsem strašně obézní dítě. A to je něco, kvůli čemu se k vám lidé chovají jinak. Smáli se mi i ti, kteří se mnou v životě nemluvili."

Nepomáhalo ani utěšování přátel, ať si z posměváčků nic nedělá.

Bez dechu

Anna Knapski na začátku své zářivé sportovní kariéry.
Anna Knapski na začátku své zářivé sportovní kariéry. | Foto: Repro Fox News

Zlom prý přišel ve chvíli, kdy ve škole nedokázala vyjít schody. "Přišla domů a se slzami v očích mě prosila o pomoc se zhubnutím," vzpomíná její matka Sandy.

Sehnaly proto trenéra a daly se do práce. Prvním krokem bylo změnit stravovací návyky a vzdát se sice chutných, ale nezdravých jídel z fastfoodů.

Stačily dva roky, aby díky tréninkovému plánu a dietě zhubla 50 kilogramů. Právě tehdy začala vzpírat. Pomohlo i to, že ji pod svá ochranná křídla vzali trenéři Ashlandské univerzity.

Vyplatilo se. Už v posledním ročníku střední školy patřila Anna mezi nejlepší vzpěračky v celém Ohiu, přičemž porážela i muže.

Zvládnete cokoliv

Tím ovšem úspěchy zdaleka nekončily. V roce 2010 stanovila nový juniorský světový rekord, když v takzvaném mrtvém tahu zvedla 167 kilogramů, o rok později to bylo dokonce 185 kg, připomíná Fox News.

Na konci srpna by ráda opět přepisovala světové historické tabulky, ale už v nižší váhové kategorii. To jí ale nestačí - sní o tom, že jednou bude v hodu kladivem reprezentovat Spojené státy na olympijských hrách.

Několik posledních let ji prý naučilo, že nejdůležitější je mít rád sám sebe a "nedat na to, co se vám snaží namluvit ostatní". Vše špatné se prý dá změnit v něco dobrého.

"Nikdy neříkejte, že něco nezvládnete, protože je tomu jinak," vzkazuje těm, kteří se stali - stejně jako kdysi ona - obětí šikany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy