Vysokorychlostní vlak TGV se srazil s kamionem

Reuters, lem
19. 12. 2007 11:50
Řidič kamionu zemřel a dalších 25 osob bylo zraněno

Paříž/Tossiat - Na železničním přechodu nedaleko městečka Tossiat u švýcarských hranic se střetl vysokorychlostní vlak TGV s nákladním automobilem.

Řidič kamionu na místě zemřel. Zraněno bylo také pětadvacet cestujících z vlaku, který směřoval z Paříže do Ženevy. Zranění jednoho z nich je vážné. "Měli jsme štěstí, že vlak nejel svou nejvyšší rychlostí," řekl jeden z pasažérů.

Podle mluvčího francouzských drah se incident odehrál na železničním přechodu u města Tossiat. "Řidič náklaďáku zemřel. Momentálně víme o zranění devíti dalších lidí," citovala mluvčího agentura Reuters.

Připravujeme podrobnosti.

Dále čtěte:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy