Výbuchy na severu Kosova poničily domy dvou Srbů. Nepřijatelný čin, prohlásil premiér

ČTK ČTK
26. 11. 2017 22:17
Dva výbuchy v neděli podle místní policie otřásly obcí Zubin Potok na severu Kosova. Při explozích v obci obývané především kosovskými Srby nikdo nebyl zraněn, hlášeny jsou škody na dvou domech a třech vozidlech. Zubin Potok se nachází 55 kilometrů severozápadně od kosovského hlavního města Priština. Brzy ráno zde explodovaly dva ruční granáty a poškodily domy dvou místních Srbů, kteří pracují pro kosovské bezpečnostní složky. Policie nikoho nezadržela a záležitost vyšetřuje. Premiér Kosova označil událost za "nepřijatelný čin, jehož cílem bylo udržovat obyvatele v napětí". Kosovo vyhlásilo nezávislost v roce 2008, Srbsko ale jeho suverenitu neuznává.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy