Výbuch na tržišti v Pákistánu zabil šestnáct lidí

Zahraničí Zahraničí
8. 12. 2010 12:25
V davu se zřejmě odpálil sebevražedný atentátník

Islámábád - Na tržišti ve městě Kohat v severozápadním Pákistánu vybuchla bomba. Podle tamní policie zabila nejméně šestnáct lidí.

Konečný počet obětí ale může být vyšší. Zhruba třicítka dalších má různě vážná zranění.

Nálož explodovala na autobusové zastávce, uvedl policejní mluvčí Mohammad Džíhangír. Odpálil se tu sebevražedný atentátník, oblečený do vesty plné výbušnin.

Vestu s šesti kilogramy trhavin měl na sobě mladý muž ve věku 18 až 20 let. "Právě on útok spáchal," řekl novinářům šéf policistů v Kohatu Dilavar Bangaš.

Útoky sebevrahů, namířené proti civilistům, nejsou v nestabilním Pákistánu, kde proti sobě stojí Američany podporovaná vláda a radikální hnutí Tálibán, ničím výjimečným. K většině z nich dochází právě na severozápadě země, při hranicích s Afghánistánem.

Islámští radikálové tu udeřili naposledy v pondělí - dvě exploze v komlexu úředních budov v regionu Mohmand usmrtily čtyři desítky Pákistánců.

V listopadu vybuchla bomba na konci ranní modlitby v jedné z mešit na předměstí Péšáváru. Zahynulo přes padesát lidí. Počet obětí ale mohl být mnohem vyšší: v mešitě bylo v době exploze kolem tří set věřících.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy