reklama
 
 

Vrahovi slovenského politika hrozí doživotí

12. 7. 2010
Motivy devětadvacetiletého muže ze Srbska zatím nejsou známy

Nitra - Slovenská policie už obvinila devětadvacetiletého muže, který v pátek zavraždil bývalého primátora Hurbanova a poslance Nitranského kraje Ladislava Basternáka. Muži může být uložen trest odnětí svobody v délce 25 let či doživotí.

Oznámila to slovenská policie na dnešní tiskové konferenci.

Muž pochází podle informací médií ze Srbska a pracuje v soukromé bezpečnostní agentuře v Šamoríně. Policie zatím nezná motivy vraždy, pracuje s pěti možnými verzemi. Již nyní je podle policie prokázáno, že útočník není členem žádné extrémistické skupiny.

Případ vyšetřuje Úřad boje s organizovaným zločinem.

Útočník utekl, na místě nechal vůz a doklady

Basternák, kromě jiného také člen Strany maďarské koalice, byl zastřelen v pátek večer před svým domem, když se vracel z procházky se psem. Vražda se odehrála krátce po deváté hodině večerní. Ladislav Basternák podlehl na místě zranění, které mu útočník způsobil jedním výstřelem do hlavy. 

Pachatel se následně pokusil odjet svým vozem, zabránil mu v tom ovšem Basternákův nevlastní syn, který krátce po vraždě vyběhnul z domu a začal po ujíždějícím voze střílet. Z dvanácti výstřelů vzešly dva zásahy - jeden zranil útočníka a druhý poškodil vůz tak, že útočník musel vystoupit a z místa se vzdálit pěšky.  

Vůz, který na místě zanechal včetně dokladů, pomohl policii v pátrání. Podezřelý muž byl zatčen následující den odpoledne.

Páteční vražedný útok nebyl prvním, jemuž Basternák čelil. Na politika, který byl také hlavním městským kontrolorem, už neznámí pachatelé stříleli před několika měsíci. Kulka se tehdy zastavila o železnou bránu a nikdo nebyl zraněn. Stejně jako nyní byl i tehdy Basternák na večerní procházce se psem. 

Slovenský ministr vnitra již médiím řekl, že nechá prošetřit postup policie. Otázkou totiž zůstává, zda se vraždě vzhledem k opakovanému pokusu nedalo zabránit. 

autor: Monika Horáková | 12. 7. 2010

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama