Video: Země se otevřela a pohltila vzácné corvetty

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 2. 2014 13:24
Unikátní vozy spolkl dvanáctimetrový kráter, skončily devět metrů pod zemí
Předběžná škoda je šest milionů dolarů.
Předběžná škoda je šest milionů dolarů. | Foto: Reuters

Bowling Green - Milovníci tradičních amerických automobilů jsou zdrceni.

V automobilovém muzeu ve státě Kentucky se propadla podlaha a v devítimetrové jámě skončilo osm unikátních vozů značky Chevrolet Corvette.

K propadu půdy naštěstí došlo v noci, takže nikdo nebyl zraněn, ale škodu na exponátech půjde vyčíslit jen těžko. Předběžně ji muzeum odhadlo nejméně na šest milionů dolarů.

Na svých stránkách zveřejnilo záznam z bezpečnostní kamery, který dokumentuje první část propadu.

Během ní náhle zmizela dvě auta. Další záběry detailně ukazují, které vozy pod zemí skončily.

Jedná se mimo jiné o historickou černou corvettu z roku 1962, kterou muzeu věnoval před svou smrtí dárce z Indiany.

Podle ředitele muzea Wendella Strodea si své auto hýčkával natolik, že by s ním býval raději ani nevyjel, kdyby venku pršelo. "Bylo to zkrátka auto zcela bez poskvrny," zalitoval Strode. Nyní je v zuboženém stavu.

Propadly se i další cenné exponáty z 80. a 90. let, v několika případech šlo o unikátní výroční kusy, které společnost Chevrolet vyrobila ke zvláštním příležitostem.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy