reklama
 
 

Video z Řecka: Mluvčí neonacistů rozdal ve studiu facky

7. 6. 2012 15:45
Mluvčí parlamentní strany před kamerami zaútočil na političky levice

Atény - Mluvčí řeckých neonacistů ze strany Zlatý úsvit v přímém přenosu fyzicky napadl dvě levicové političky.

Jedné vylil na hlavu vodu, druhé nafackoval.

Incident vyvolal obrovský rozruch a řecká prokuratura už podle tamních médií nařídila útočníka okamžitě zatknout.

Jednatřicetiletého Iliase Kasidiarise rozlítilo, když zástupkyně Koalice radikální levice (SYRIZA) Rena Doruová v televizi Antenna prohlásila, že země prochází krizí demokracie, když se do řeckého parlamentu po květnových volbách dostali lidé, jež zemi vrátí o 500 let zpět.

Myslela tím zástupce Zlatého úsvitu, kteří se skoro sedmi procenty hlasů překvapivě obsadili 21 míst v 300členném shromáždění. Mluvčí neonacistů svou stranu bránil tak, že řečnici vylil na hlavu sklenici vody.

Po tomto výstupu se vůči němu ostře ohradila komunistická zástupkyně a někdejší známá novinářka Liana Kanelliová. Strčila do něho rukou s výzvou, aby ihned odešel.

Bývalý příslušník zvláštních jednotek se ale odstrčit nenechal a proti starší ženě se začal ohánět rukama. Navzdory zasahujícímu moderátorovi jí uštědřil několik facek.

Po krátké reklamní pauze debata pokračovala už bez Kasidiarise. Kanelliová vyslovila lítost nad incidentem a vyzvala voliče, kteří v květnu dali svůj hlas Zlatému úsvitu, aby své rozhodnutí při opakovaných volbách 17. června přehodnotili. "Pro mě byla tato facka poctou. Ať si ho užije matka, která ho porodila," podotkla politička.

Incident odsoudily všechny demokratické strany. "Tento útok je útokem na každého demokratického občana," reagoval mimo jiné mluvčí řecké vlády.

autoři: ČTK, Petr Jemelka | 7. 6. 2012 15:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama