Policejní video: Co dělali speciálové po rozkazu k akci

Zahraničí Zahraničí
12. 1. 2015 20:43
Francouzské ministerstvo vnitra zveřejnilo záznam z úderu zásahové jednotky RAID v košer obchodě v Paříži. Většinu rukojmích se podařilo zachránit. Podívejte se jak.
Zásah proti islamistům v pařížském košer obchodě | Video:

Paříž - Francouzské ministerstvo vnitra zveřejnilo záznam z úderu zásahové jednotky RAID proti islámskému teroristovi Amedymu Coulibalymu, který v pátek přepadl košer lahůdkářství a držel v něm rukojmí.

Coulibaly už ve čtvrtek ve francouzské metropoli zastřelil policistku, francouzští speciálové tedy věděli, že je nebezpečný.

Útok radikálního islamisty souvisel s masakrem v redakci týdeníku Charlie Hebdo - Coulibaly žádal volný průchod a záruku beztrestnosti pro vraždící bratry Saida a Chérifa Kouachiovy.

Ti se tou dobou ukrývali v tiskárně ve městě Dammartine nedaleko Paříže, a zásahy na obou místech proto bylo potřeba učinit ve stejný okamžik.

Většinu rukojmích se podařilo zachránit. Podívejte se jak.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy