Ve východní Libyi zastřelili ozbrojenci šéfa rozvědky

ČTK ČTK
8. 5. 2014 18:30
Ibráhím Sanusí byl přepaden v Benghází. Ozbrojenci zasáhli jeho hlavu, krk a hruď.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Tripolis - Neznámí ozbrojenci ve čtvrtek zastřelili na východě Libye tamějšího šéfa rozvědky Ibráhíma Sanúsího. S odvoláním na libyjské bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura AP.

Útočníci Sanúsího přepadli, když projížděl autem centrem města Benghází. Vystřelili údajně třikrát a zasáhli hlavu, krk a hruď.

Vraždu provedli před zdravotním střediskem města. Další podrobnosti o útoku nejsou známy.

Libye prochází obdobím hluboké nestability od občanské války z roku 2011, která vedla ke svržení a násilné smrti dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího. Zejména na východě země je úroveň bezpečnosti závislá na neukázněných ozbrojených milicích.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy