V Thajsku zadrželi Čecha odsouzeného za podvody, hledal ho Interpol. Tvrdil, že učí jazyky

ČTK Domácí ČTK, Domácí
15. 7. 2017 16:48
V Thajsku zadrželi Čecha Radka Juříčka. Toho soud v roce 2008 potrestal za to, že spolu s dalšími třiceti lidmi podvody připravili leasingovou společnost Corfina o nejméně desítky milionů korun. Právě on byl podle soudu jedním z tří organizátorů. V Thajsku, kde získal povolení k pobytu, žil od únoru 2014. Tvrdil, že se živí jako učitel jazyků v soukromém vzdělávacím ústavu. Nyní si jej převzal thajský imigrační úřad a bude předán Interpolu.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Bangkok - Thajská policie zadržela na jihu země dvaačtyřicetiletého českého občana hledaného pro podezření z několikamilionového podvodu. List Bangkok Post v sobotu napsal, že Radek Juříček ze Vsetína, zařazený podle listu na seznam osob hledaných Interpolem, se v Thajsku skrýval tři roky.

Muž byl v pátek zadržen na letišti Koch Samui v provincii Suráttchání, kam přicestoval po vnitrozemském letu.

Juříček byl v roce 2006 odsouzen Krajským soudem v Ostravě jako člen 31členné skupiny, která podvody připravila leasingovou společnost Corfina o desítky milionů korun. Právě on byl podle soudu jedním z tří organizátorů. O dva roky později verdikt potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Na Juříčka upozornilo přistěhovaleckou policii provincie Suráttchání české velvyslanectví v Bangkoku, uvedl Bangkok Post. Hledaný muž přijel do Thajska v únoru 2014 a dostal roční povolení k pobytu, které pravidelně obnovoval. Tvrdil, že se živí jako učitel jazyků v soukromém vzdělávacím ústavu.

Juříčka převzal thajský imigrační úřad a bude předán Interpolu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy