V Rumunsku vztyčili repliku sochy Lenina, zatímco originál leží opodál

V Rumunsku vztyčili repliku sochy Lenina, zatímco originál leží opodál
Originál "odpočívající" u paláce Mogosoaia.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
27. 1. 2010 9:28

Originál sochy Vladimíra Ilijiče Lenina leží u rumunského paláce Mogosoaia z 18. století. Před dvaceti lety byl monument sejmut z podstavce a od té doby "odpočívá" nedaleko Bukurešti. Nyní je Lenin zavalen sněhovou pokrývkou. Na původní podstavec byla ale na jeden den usazena replika Leninovy sochy, kterou vytvořil místní umělec Ioana Ciocan, aby tak dal podnět k vzniku Muzea komunistických soch.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy