Obrazem: Nepál pustošilo zemětřesení

Obrazem: Nepál pustošilo zemětřesení
Lidé vynášejí ze zříceného domu tělo jedné z obětí.
Obyvatelé Káthmándú, kteří museli opustit své domovy kvůli zemětřesení.
Lidé se shromažďují u zhrouceného domu v Káthmándú.
Foto: Reuters
25. 4. 2015 14:10
V Nepálu v sobotu kolem poledne místního času udeřilo zemětřesení o síle 7,9 stupně, otřesy byly znát i na severu Indie. Obětí jsou stovky.

Káthmándú/Dillí - Silné zemětřesení, které v sobotu udeřilo v Nepálu, si podle tamní policie vyžádalo nejméně několik set mrtvých. Oběti jsou podle médií i v okolních zemích, nejméně 20 mrtvých hlásí Indie a dva Bangladéš. Šest lidí zemřelo v důsledku zemětřesení i v Tibetu.

"Všechno se třáslo dlouhé minuty - země i domy okolo. Nejsilnější zemětřesení, jaké jsem kdy zažil, popisuje třicetiletý Nepálec Kishor Gurung z Pokhary.

V centru Pokhary se podle něj zřítilo několik domů, ale podle všeho tu situace není tak hrozná jako v Kathmandu. Turistická část Pokhary u břehu jezera Fewa se zdá být netknutá. Jen lidé jsou otřesení.

"Od rodiny v Kathmandu vím o zřicenýchch domech, o obrovské tragédii. Zničené je i milované Durbar Square," pokračuje Nepálec. Informace je ale podle něj složité získat, protože sítě kolabují a internet moc nefunguje.

"Snažím se spojit ještě s rodinou, všude je zmatek. Ješte pořádně nevíme, jak hrozná je situace je v Kathmandu a v odlehlých částech země, ani ve vesnicích podél hlavní cesty z Kathmandu do Pokhary. Ta je prý také hodně poničená. Zpráv je teď málo," dodal muž.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy