V Iráku se objevila vysoce patogenní ptačí chřipka, tamní úřady utratily už přes sedm tisíc ptáků

ČTK ČTK
8. 1. 2018 17:52
Irák oznámil výskyt vysoce patogenní ptačí chřipky v centrální provincii Dijála. Oznámila to Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE). Výskyt viru H5N8, u kterého se dosud neprokázal přenos na člověka, byl zjištěn 27. prosince na farmě, která chová 43 000 kusů drůbeže. Farma už 7250 ptáků vybila. OIE informaci získala od iráckého ministerstva zemědělství. Loni ptačí chřipka zasáhla několik evropských zemí včetně Česka. V Evropě kvůli ní byly utraceny miliony kusů drůbeže. Ptáci měli téměř výlučně virus H5N8, u kterého se dosud neprokázal přenos na člověka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy