V Drážďanech vyprostili českou nákladní loď. Pomohly dva tanky

ČTK ČTK
21. 3. 2016 13:01
V Drážďanech se po týdnu podařilo uvolnit českou nákladní loď Albis, která u Albertova mostu blokovala dopravu na Labi. Pomoci musely dva české tanky a český remorkér Beskydy. Vyproštění plavidla, které sledovaly stovky lidí, trvalo jen několik minut. Pokud kontrola motoru neukáže žádný problém, loď se vydá na plavbu do České republiky. Přímo na místě se záchrannou operací pomáhalo i 12 českých hasičů, kteří obsluhovali vyprošťovací tanky, a byli i na palubě plavidla. Česká loď v době nehody převážela 800 tun soli, náklad se před záchranou musel vyložit. Lukáš Hradský, spolumajitel společnosti Evropská vodní doprava (EVD), sdělil, že jejich loď má povolení pro plavbu na nejbližší loděnici.
Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 51 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy