V Černém moři se srazila ruská výzvědná loď s plavidlem, které převáželo zvířata. Celá se potopila

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 27. 4. 2017 14:44
V Černém moři se srazila ruská válečná loď s nákladní lodí, která převážela hospodářská zvířata. Ta podle turecké pobřežní záchranné služby plula pod vlajkou africké země Togo. Ruská loď s názvem Liman se nakonec celá potopila. Podle Turků se z ní předtím podařilo zachránit všech 78 lidí. Podle Reuters se lodě srazily kvůli mlze a špatné viditelnosti.
Ruská výzvědná loď Liman.
Ruská výzvědná loď Liman. | Foto: Reuters

Moskva/Ankara - Výzvědná loď Liman ruské armády se ve čtvrtek srazila s jiným plavidlem v Černém moři. S odvoláním na informaci ruského ministerstva obrany to oznámila agentura Interfax.

Podle ruských zdrojů nebyl nikdo zraněn. I turecká pobřežní záchranná služba uvedla, že všech 78 lidí z ruské lodi se povedlo zachránit. Původně se přitom objevovaly informace, že se 15 vojáků pohřešuje.

Podle agentury Reuters se posádka lodi snažila udržet asi 73 metrů dlouhé plavidlo nad hladinou. Loď se ale nakonec celá potopila.

Výzvědná loď Liman, která je součástí ruské Černomořské flotily, se srazila s obchodním plavidlem plujícím pod vlajkou afrického Toga, které vezlo hospodářská zvířata.

Lodě se patrně srazily kvůli mlze a špatné viditelnosti.

Ke kolizi došlo asi 40 kilometrů severozápadně od Bosporského průlivu, skoro 30 kilometrů na sever od tureckého města Kilyos, které je častou turistickou destinací kvůli svým plážím.

Loď Liman podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři, kde "plnila úkoly v rámci stálého operativního seskupení ruského námořnictva". Na východě Středomoří udržuje Rusko v souvislosti s konfliktem v Sýrii flotilu bojových plavidel, která podporují operace ruského letectva na syrském bojišti.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy