V centru Barcelony najelo auto velkou rychlostí do davu lidí. Dva lidé jsou mrtví, píší média

Reuters Reuters
17. 8. 2017 17:16
Barcelonská policie na svém Twitteru uvádí, že k došlo k "velké nehodě" na Placa Catalunya. Do davu podle ní najela velkou rychlostí dodávka. Několik lidí na místě je zraněno, podle místních médií dva lidé zemřeli. Policisté zatím počet obětí nechtějí upřesnit. Vyzývají, aby se lidé místu incidentu raději vyhnuli. Požádali zároveň o uzavření metra a železničních stanic v blízkosti místa nehody.
Barcelonská policie na místě útoku. | Video: Reuters

Řidič vjel podle španělského listu El País v centru Barcelony na třídě oblíbené turisty La Rambla do lidí na chodníku v plné rychlosti. Někteří svědkové tvrdí, že slyšeli explozi. 

Podle El País řeší barcelonská policie případ jako teroristický útok. Sama policie ale tyto informace zatím nepotvrdila. 

Deník zároveň uvádí, že řidič auta po incidentu z místa činu utekl.

Jiná lokální média ale zároveň mluví o jednom nebo několika ozbrojencích, kteří se po nehodě objevili v nedaleké restauraci a zabarikádovali se v ní.

Není zatím jasné, zda jde o řidiče vozu.

Španělský premiér Mariano Rajoy uvedl, že je v kontaktu s bezpečnostními složkami. Prioritou je teď podle něj pomoc zraněným. Zde je fotografie auta, které najelo v Barceloně do lidí.

Podrobnosti doplňujeme. 

 

Právě se děje

Další zprávy