Úplně jiný ramadán. Mešity jsou prázdné, muslimové se modlí v rouškách či u televize

Úplně jiný ramadán. Mešity jsou prázdné, muslimové se modlí v rouškách či u televize
Mešity zůstaly zavřené, platilo to i pro ty v Mekce (na fotografii), Medině a Jeruzalémě, které jsou považovány za nejposvátnější centra islámu. Ve 1400 let dlouhé historii islámu jde o ojedinělou událost.
Během ramadánu mešity běžně přilákají každý den desetitisíce návštěvníků. Tentokrát se v nich modlili jen duchovní a zaměstnanci budov.
Kdo se chtěl k modlitbám připojit, musel si zapnout doma televizi, která přenos z Mekky vysílala. Jiní duchovní vysílali on-line.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
27. 4. 2020 15:33
V pátek začal ramadán, měsíc, ve kterém si muslimové připomínají zjevení posvátného textu koránu. Běžně je počátek oslav spojen s příbuzenskými návštěvami, velkými hostinami a modlitbami v mešitách. Ty letošní vypadají kvůli šíření koronaviru velmi odlišně. Podívejte se, jak se slaví největší muslimský svátek za zvýšených bezpečnostních opatření.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Rusku zadržela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy