Rodina na zaminované oděské pláži porušila zákaz. Policie zveřejnila varovné video

Video bb Video, bb
15. 6. 2022 12:15
Kdysi rušné černomořské pláže v ukrajinském letovisku Oděsa jsou v době války opuštěné. Pobřeží i samotné moře jsou zaminované. Někteří obyvatelé ale porušují nařízení a vydávají se k vodě. To se zřejmě v sobotu tragicky vymstilo otci rodiny z Doněcké oblasti.
U Oděsy číhá v moři smrt. Tragicky se o tom přesvědčila při koupání rodina turistů. | Video: Reuters, Aktuálně.cz/Policie Oděsa

Skupina se přijela na jih země vykoupat v moři. Na záběrech z bezpečnostní kamery je vidět výbuch, který padesátiletého muže před zraky manželky, syna a kamaráda zabil. "Šli jsme se k moři vykoupat. On procházel vodou podél břehu, sledoval mořské živočichy. Pak se najednou ozval výbuch," popisoval po tragédii kamarád oběti.

Policie Oděské oblasti video zveřejnila a vyzývala obyvatele a turisty, aby přísně dodržovali pravidla válečného stavu a nejezdili do pobřežní ochranné zóny. Konkrétní příčinu výbuchu a smrti turisty nyní policie zkoumá.

Ukrajina obviňuje Rusko, že používá námořní miny jako "nekontrolovatelně unášenou munici" k záměrnému narušování lodní dopravy a dodávek potravin. Sama ukrajinská armáda zase rozmístila podél pobřeží u jihozápadní části tohoto přístavního města miny pro případ ruského útoku z moře. Ohradila pláže, aby se civilistům nic nestalo. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 5 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy