reklama
 
 

Turecko ukončilo vojenskou operaci na severu Sýrie

AKTUALIZOVÁNO 30. 3. 2017
Turecko oznámilo ukončení vojenské operace na severu Sýrie. Podle Národní bezpečnostní rady (MGK) akce skončila úspěšně. Podle agentury AFP není zcela jisté, zda a kdy se turecké jednotky budou ze sousední země stahovat. Turecko zahájilo operaci nazvanou Štít Eufratu loni v srpnu. Pozemní jednotky podporované nálety se soustředily na boj proti radikálním islamistům z organizace Islámský stát (IS), ale zároveň i proti kurdským milicím YPG, které byly jednou z nejúspěšnějších sil v boji proti IS.

Damašek - Turecko dokončilo svou vojenskou operaci na severu Sýrie, která byla podle Ankary cílená na ochranu tureckých hranic před teroristy. Uvedla to ve středu turecká Národní bezpečnostní rada (MGK), podle níž skončila akce úspěšně. Premiér Binali Yildirim podle agentury Reuters nicméně prohlásil, že další akce mohou následovat.

Turecko zahájilo operaci nazvanou Štít Eufratu loni v srpnu. Pozemní jednotky podporované nálety se soustředily na boj proti radikálním islamistům z organizace Islámský stát (IS), ale zároveň i proti kurdským milicím YPG, které byly jednou z nejúspěšnějších sil v boji proti IS.

Právě snaha zabránit syrským Kurdům, které Ankara rovněž označuje za teroristy, aby ovládli souvislý pás území podél syrsko-turecké hranice, byla jedním z cílů turecké intervence do válkou zmítané Sýrie.

"Operace Štít Eufratu byla úspěšná a je ukončena. Jakákoli operace, která bude následovat, ponese jiné jméno," řekl Yildirim v rozhovoru s televizní stanicí NTV.

Turecké jednotky jsou podle Reuters stále rozmístěné v příhraničních oblastech Sýrie. Kolik se jich na ukončené operaci podílelo a zda a kdy se ze sousední země stáhnou, Ankara neoznámila.

autor: ČTK | 29. 3. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama