Fotky: Tři, dva, jedna... Tak jste vítali nový rok 2014

Foto: ČTK
Martin Novák Reuters Martin Novák, Simona Holecová, Reuters
Aktualizováno 1. 1. 2014 12:40
Sydney/Praha - Nový rok 2014 je tu.

Jako první jej tradičně přivítala nejvýchodnější část planety - obyvatelé Samoy, Kiribati či Nového Zélandu. V Sydney sledovalo tradiční půlnoční ohňostroj přímo u budovy Opery až 1,6 milionu lidí.

To Praha si na hlavní ohňostroj počká na šestou hodinu večerní prvního lednového dne.

Záchranáři v centru metropole označili oslavy příchodu nového roku za vcelku poklidné. Na pořádek dohlížely čtyři stovky policistů a strážníků, v pohotovosti byli také záchranáři. Žádný mimořádný zásah nezaznamenali.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy