Zřítil se letoun s hokejovým týmem, zemřeli tři Češi

Zřítil se letoun s hokejovým týmem, zemřeli tři Češi
Karafiáty zabalené do šály.
Svíčka za Vašíčka.
Fanoušci přinesli před velvyslanectví nejen květiny a svíčky.
Květiny před českým velvyslanectvím.
Foto: Jiří Just
Aktuálně.cz Reuters ČTK Aktuálně.cz, Reuters, ČTK
8. 9. 2011 15:15

Moskva/Praha - U českého a slovenského velvyslanectví v Moskvě byl ve čtvrtek spolupracovník Aktuálně.cz Jiří Just. Letecké neštěstí v ruské Jaroslavli si vyžádalo více než čtyři desítky mrtvých. Zahynuli i tři čeští hokejoví mistři světa - Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček. Na seznamu mrtvých je i slovenská hvězda Pavol Demitra. Příčina pádu letounu Jak-42 je zatím nejasná, podle spekulací zřejmě nestačil nabrat dostatečnou výšku a zachytil se o maják. Ve městech v Rusku, v České republice i na Slovensku se ještě v noci rozzářily svíčky za oběti nehody. Podívejte se, jak země truchlí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy