Podívejte se na Putina, utkaného z nejjemnějších vláken

Podívejte se na Putina, utkaného z nejjemnějších vláken
... kde se mimo jiné vyrábí tapiserie, potahy na nábytek či jiné dekorativní textilie s podobiznou premiéra Vladimira Putina.
Některé podobizny jsou dokonce v nadživotní velikosti.
Po strojové výrobě nastává čas na ruční práce.
Putina si můžete koupit v rámu...
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
7. 2. 2012 15:56

Moskva - V ruském městě Vyritsa, asi sedmdesát kilometrů na sever od Petrohradu, se nachází tkalcovna Uzor. Vyrábí se tu mimo jiné tapiserie, potahy na nábytek či jiné dekorativní textilie s podobiznou premiéra Vladimira Putina. Denně se vyprodukuje asi sedm tisíc metrů tkaniny. Některé podobizny jsou dokonce v nadživotní velikosti. V továrně vznikají také tapiserie s podobiznami i dalších politických špiček Ruska, krajinou, krásami Petrohradu, jeho okolí i dalších měst. Jakým způsobem tkané obrazy vznikají a jak se na jejich výrobě podílejí zaměstnanci továrny, se můžete podívat v následující fotogalerii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy