Tádžikistán chce zablokovat Twitter a dalších 130 webů

ČTK ČTK
22. 12. 2012 14:58
Vláda již rozeslala pokyny k zablokován místním telekomunikačním organizacím

Dušanbe - Tádžická vláda hodlá od pondělí zablokovat přístup na Twitter a dalších asi 130 internetových stránek. 

V sobotu o tom informovala agentura DPA, podle níž kabinet své rozhodnutí o cenzuře nijak nezdůvodnil. Na přelomu listopadu blokoval Tádžikistán přístup na sociální síť Facebook.

Podle DPA rozeslala tádžická vláda pokyny k zablokování některých internetových stránek místním telekomunikačním organizacím. 

Kromě Twitteru byla za nežádoucí označena například sociální síť VKontakte, která je ruskojazyčnou obdobou Facebooku, nebo tádžická stránka pro sdílení videí topvideo.tj.

Na přelomu listopadu a prosince zablokoval Tádžikistán přístup na Facebook. Důvodem údajně byly urážlivé komentáře uživatelů sítě na adresu tádžické vlády. Facebook byl v Tádžikistánu nepřístupný asi týden. 

Během té doby také úřady nakrátko zablokovaly stránky rozhlasové stanice Svobodná Evropa, která o cenzuře Facebooku informovala.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy