Byl to milý člověk, vypověděla partnerka střelce z Las Vegas. Nikdy nenaznačil, co udělá

ČTK ČTK
5. 10. 2017 10:12
Stephen Paddock byl milý, starostlivý a klidný člověk, vypověděla před FBI partnerka střelce z Las Vegas. Podle ní nikdy neřekl nic, co by nasvědčovalo, že se může stát "něco strašného". Paddock v neděli zabil 58 lidí a více než 500 jich zranil, když pálil z hotelového pokoje do tisíců posluchačů na country koncertě v americkém Las Vegas. Marilou Danleyová byla mezitím u příbuzných na Filipínách. Policie vyloučila, že by měla se střelbou něco společného, přesto chtěla ženu vyslechnout kvůli některým detailům.
Stephen Paddock a Marilou Danleyová.
Stephen Paddock a Marilou Danleyová. | Foto: ČTK, Reuters

Los Angeles - Partnerka Stephena Paddocka, který v Las Vegas v neděli postřílel desítky lidí, nic nevěděla o jeho záměrech. Uvedl to advokát dvaašedesátileté Marilou Danleyové, která v době masakru pobývala na Filipínách.

Marilou Danleyová.
Marilou Danleyová. | Foto: ČTK

Penzionovaný účetní, gambler a milionářský důchodce Paddock minulou neděli na koncertě country hudby před lasvegaským hotelem zabil 58 lidí a více než pět stovek dalších zranil.

O motivech jeho činu policie stále nemá jasno.

"Znala jsem Stephena jako milého, starostlivého a klidného člověka. Nikdy mi nic neřekl ani nepodnikl nic, co bych mohla vykládat jako signál, že se může stát něco strašného," přečetl advokát Matthew Lombard z prohlášení své klientky.

Danleyovou v Los Angeles vyslýchali agenti FBI. Ti se stále snaží zjistit, co způsobilo, že Paddock začal ze svého pokoje ve 32. patře střílet do davu 22 000 návštěvníků koncertu.

Danleyová, která má australské občanství a je filipínského původu, dále uvedla, že jí partner před více než dvěma týdny řekl, že jí obstaral letenku na Filipíny, aby mohla navštívit příbuzné.

Když už byla v rodných končinách, Paddock jí poslal peníze - podle agentury AP 100 000 dolarů (asi 2,2 milionu Kč) - s tím, že má koupit pro sebe a svou rodinu dům. Byla mu vděčná, ale bála se, že to může znamenat ukončení vztahu, když doufala ve společnou budoucnost.

Teď se "jako matka a babička" cítí zničená a zlomená kvůli tolika mrtvým a zraněným a kvůli lidem, kteří přišli o své blízké.

Úřady již dříve uvedly, že Danleyovou nepodezírají, nicméně vyšetřovatelé si přáli slyšet její odpovědi na některé otázky. Ředitel FBI Andrew McCabe novinářům řekl, že vyšetřovatelé se snaží "rekonstruovat vrahův život a proniknout do jeho chování". Chtějí vyslechnout všechny, kdo mu "zkřížili cestu" ve dnech a týdnech předcházejících tragédii.

Na dotaz, zda už existují dohady o motivech, McCabe odpověděl, že zatím ne.

 

Právě se děje

před 37 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy