Čtyři měsíce od voleb Španělé stávkují a policie zatýká

Čtyři měsíce od voleb Španělé stávkují a policie zatýká
Proti nim brojí odbory,...
... ke stávce se připojili například zaměstnanci všech velkých automobilek po celém Španělsku, lékaři či řidiči městské hromadné dopravy.
Stávkující hlídky s rudými prapory a protivládními hesly zablokovaly brzy ráno vstup do podniků,...
... bank, skladů a hlavních stanic městské hromadné dopravy v Madridu i v dalších městech v zemi.
Foto: Reuters

Madrid - Španělsko paralyzovala generální stávka proti reformám a škrtům nové vlády konzervativního premiéra Mariana Rajoye. Ta má v pátek schvalovat rozpočet, jenž počítá s výrazným omezením výdajů na sociální a další oblasti. Po střetech mezi policií a stávkujícími skončilo za mřížemi na 60 lidí, deset dalších je zraněno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy